YTB’nin Türkiye Stajlarına katılan gençlerden örnek davranış

YTB’nin Türkiye Stajları katılımcıları gençler Ankara’daki veresiye defterini satın aldılar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Stajları 8’inci Dönem programına Almanya'dan katılan gençlerin kurduğu Hane-i Uhuvvet Derneği, internet üzerinden topladığı bağışlarla Ankara'da bulunan bazı bakkal ve marketlerin veresiye defterlerini satın aldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl yurt dışındaki genç vatandaşların Türkiye’deki iş hayatını yakından tanımaları için Türkiye Stajları programı düzenliyor. Programa dünyanın dört bir yanından gençler katılarak hem aralarındaki iletişimi arttırıyor hem de kariyer planlamalarına katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yaz gerçekleştirilen Türkiye Stajları 8’inci Dönem programına Almanya'dan katılan gençler kendi aralarında Hane-i Uhuvvet Derneği derneğini kurarak bulundukları ülkelerde gençlik faaliyetlerine başladı. Yeni Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin başlamasıyla birlikte ise dernek üyeleri gençler salgınla mücadele ederek yardıma muhtaç insanlara başlattıkları kampanyalarda yardım eli uzatıyor.

Türkiye’deki muhtaç aileleri de unutmayan Hane-i Uhuvvet Derneği üyeleri gençler, internet üzerinden topladıkları bağışlarla Ankara'da bulunan bazı bakkal ve marketlerin veresiye defterlerini satın alarak vatandaşların borçlarını kapattı. Borçlarının ödendiğini gören vatandaşlar ise zor günlerin yaşandığı bu süreçte bütçelerine büyük katkı sağlandığını kaydederek teşekkürlerini sundu.

Anahtar Kelimeler: YTB’nin Türkiye Stajlarına katılan gençlerden örne