Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, Alman süpermarket zinciri Tegut’ta

Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, Alman süpermarket zinciri Tegut’ta

Gıda ve içecek sektörünün öncü ve yenilikçi markası Pınar, Almanya’nın en büyük süpermarket zincirlerinden Tegut’un mağazalarında satış reyonunda yerini aldı.

Almanya’nın en büyük süpermarket zincirlerinden Tegut, Pınar‘ın et ve süt ürünlerine özel bir bölüm reyon açtığını söyleyen Pınar Avrupa Genel Müdürü Sami Murat Ertunç, “Almanya genelinde 300‘leri aşan süpermarket zincirlerinden Tegut’a ilk etapta Hessen eyaletinde 10 şubesine Pınar ürünleri reyonunu açtık” dedi.


 

Tegut’ta Pınar ürünlerine yoğun ilgi

Almanya’da tüm marketlerde yer almayı hedeflediklerini ifade eden Ertunç, “Pınar’ın Avrupa’nın yüksek gıda güvenliği koşullarını titizlikle yerine getirerek geniş ürün yelpazesiyle Alman Tegut süpermarket zinciri aracılığıyla Avrupa pazarına sunması kayda değer başarı olarak görüyoruz. Yeni labne ürünümüz de reyonda en çok satan ürünler arasında yerini aldı. Önümüzdeki dönemde ürünlerimizin tamamının yer alması için girişimlerimiz olacak. Tegut’ta müşterilerilerinden  güzel tepkiler aldığı için de Pınar olarak mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

Türk damak tadını Avrupa’ya taşıdık

Pınar’ın meyva sularından börek, falafel, vejeteryan köfte gibi dondurulmuş ürünlerini Avrupa pazarına sürdüklerini dile getiren Ertunç, Türkiye‘nin damak lezzetini Avrupa mutfağına taşıdıklarını,  Tegut müşterilerinin de Pınar’ın ürünlerini bildiğini, talep ettiğini ve bilhassa sucuk ve peynir çeşitlerinden memnun olduklarını söyledi.

Pınar Labne lezzeti Avrupa mutfağında

Piyasaya ilk çıktığı 1984 yılından beri değişmeyen orijinal lezzetiyle Pınar Labne, tüketenleri tutkunu yapmaya devam ettiğine dikkat çeken Ertunç, “Gıda ve içecek sektörünün öncü ve yenilikçi markası Pınar, orijinal tadıyla farklı lezzetler yaratmak isteyenlerin tercihi Pınar Labne için yeni bir kampanyaya imza atıyor. Labnenin mucidi Pınar Labne, orijinal lezzeti Avrupa mutfağında da etkinlik olacağına inanıyorum. Pınar Labne’yi kızarmış ekmekten lavaşa, çorbadan makarnaya, salatalardan tatlılara kadar her tarifte, her öğünde kullanabileceğiniz lezzet olacak.


 

Anahtar Kelimeler: Türkiye’nin lider ve öncü gıda markası Pınar, Alman süpermarket zinciri Tegut’ta