İskeçe’de ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projesi başladı

İskeçe’de ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projesi başladı

Dostluk Eşitlik Partisi (DEB) Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projeye konuk olarak katıldı.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ve İskeçe Seçilmiş Müftülüğü ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ adlı bir proje başlattı. DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve İskeçe Müftülüğü Din Görevlisi Emine Palazlı projenin ilk hafta konukları oldu.

İskeçe’nin Şahin, Ketenlik ile Gökçepınar’da düzenlenen etkinliklerde DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu “Geçmişten günümüze Batı Trakya kadınının aile ve toplumdaki yeri”, İskeçe Müftülüğü Din Görevlisi Emine Palazlı da, “Kadın olgusunun kültürel gelişimi ve İslâm’da kadının yeri ve önemi” konulu konulu birer sunum gerçekleştirdi.

Şahin, Gökçepınar ve Ketenlik köylerinde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na mensup kadınlar ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projesine yoğun ilgi gösterdi.

Dostluk Eşitlik Partisi (DEB) Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, program sonunda BTAYTD ve İskeçe Seçilmiş Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen projeye katılmaktan duyruğu memnuniyeti dile getirerek, katılımcılara tebrik etti. Asafoğlu, ayrıca misafirperverlikten dolayı organizasyonda emeği geçen kadınlara da teşekkürlerini sundu.

 

Anahtar Kelimeler: İskeçe’de ‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projesi baş