DİTİB Öğrenci Fuarı büyük ilgi gördü

DİTİB Öğrenci Fuarı büyük ilgi gördü

Kuzey, “Gençlere verilen her türlü destek geleceğe atılmış en önemli adımdır”

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) DİTİB Eyalet Gençlik Birliği’nin organizesinde düzenlenen Öğrenci Fuarı’na yüzlerce öğrenci yoğun ilgi gösterdi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez Konferans Salonu’nda bu yıl 6.’ıncısı düzenlenen Öğrenci Fuarı’nda (DİTİB Studentenmesse), Almanya’nın farklı üniversitelerinde okuyan öğrenci ve mezunları, bölümlerini tanıtmak amacıyla stand kurdu. Öğrencilerin akın ettiği fuarda, üniversiteye hazırlanan öğrencilere hayallerindeki bölümlerin seçiminde hem yol gösterildi, hem de bölümleri tanıma imkanı sunuldu.

Aday öğrenciler bölümlerle ilgili yönelttiği sorulara cevap imkânı buldu. Fuarda ayrıca Uluslararası İlahiyat Programı (UİP) ve DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri tanıtıldı.

Fuarın açılışına DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, KRV DİTİB Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Seher Mavi, Münster Eyalet Birliği Başkan Yardımcısı Merve Mert ile standlarda görev yapan yüze yakın üniversitede okuyan öğrenci ve mezunları katıldı.

Gençler tarafından düzenlenen Öğrenci Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerimize rehberlik yapmak amacıyla güzel bir organizasyon düzenlendi. Gençlere verilen her türlü destek gelecek adına atılmış önemli adımdır. Yeni üniversitelere başlayacak kardeşlerine abilik yapan gençlerimizin azmini ve gayretini görmekten ve fuara katılmaktan çok mutluluk duydum. Bu fuar gençlerin gelecekleri şekillendirmek ve yön çizmesi anlamında önemli bir etkinlik. Standlarda gönüllü görev alan kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üniversitelerin öğretmenlik, mühendislik ve mimarlık, eczacılık, tıp, psikoloji, medikal, beslenme ve gıda, uluslararası ilahiyat, İslam teolojisi, uluslararası ticaret, ekonomi, işletme, hukuk, film ve iletişim tasarımı gibi 57 farklı bölümünün tanıtım standlarının açıldığı fuar alanını gezen DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, tanıtıma yönelik gayretlerinden ötürü standlarda görev alan gönüllü öğrencilere teşekkür ederek, bilgi aldı.

Gün boyu süren fuara binin üzerinde öğrenci ve velinin katıldığı belirtildi.

Ercüment Aydın / Köln

Anahtar Kelimeler: DİTİB Öğrenci Fuarı büyük ilgi gördü