Camiler Arası Gençlik Futbol Turnuvası’nda kazanan kardeşlik oldu

Camiler Arası Gençlik Futbol Turnuvası’nda kazanan kardeşlik oldu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Nord Eyalet Gençlik Birliği tarafından “DİTİB-Nord Cup 2022” camiler arası gençlik futbol turnuvası düzenlendi.

DİTİB Nord Eyalet Gençlik Birliği’nin organizesinde gerçekleşen turnuva Stade-Bützfleth kapalı spor salonunda yapıldı.

Hamburg bölgesi cami derneklerinden 16-26 yaş grubu gençlerden oluşan 12 futbol takımının davet edildiği turnuva DİTİB Nord Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Furkan Bağlama’nın başlama vuruşu ile müsabakalara geçildi.

Zevkli, heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuva sonunda Stade Bützfleth DİTİB Ulu Camii birinciliği,  Hamburg-Wilhelmsburg DİTİB Muradiye Camii ikinciliği ve Stade DİTİB Mevlana Camii üçüncülüğü elde etti.


Yoğun katılımın olduğu turnuva sonunda dereceye giren ilk üç takıma kupaları ve hediyeleri; DİTİB Nord Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Furkan Bağlama ve gençlik birliği yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Gençler arasında dostluk, arkadaşlık ve muhabbeti güçlendirmek amacıyla futbol turnuvası düzenlediklerini söyleyen Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Furkan Bağlama, “Turnuvaya katılan takımların genç oyuncularını tebrik ederek, dostane bir futbol müsabakası ortaya koydukları için teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik ortamı oluşturmamızda organizasyonumuza katkı sunan her bir gönüllü arkadaşlarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuğu, genci ve yaşlısını sıcak bir şekilde karşıladık ve üyelerimizi yakınlaştırmaya çalıştık. Başarılı bir organizasyona imza attık” diye konuştu.

Turnuva sürecinde satışlardan elde edilen gelirler inşaatı başlayan Norderstedt DİTİB Eyüp Sultan Camii’ne bağışlandı.

Ercüment Aydın / Köln

Anahtar Kelimeler: Camiler Arası Gençlik Futbol Turnuvası’nda kazanan